Filtruj
Dostępność
Cena
  • od
    do
Promocja

Karnisz sufitowy z maskownicą. Karnisze sufitowe pojedyncze i podwójne

Sufitowy karnisz od producenta

Karnisze sufitowe dla wielu osób są tym samym co szyny. W rzeczywistości to raczej te ostatnie są rodzajem karnisza, jednak nie wyczerpują one wszystkich możliwości. W ofercie znajdują się również karnisze sufitowe przypominające ścienne, jednakże ze wspornikami wykonanymi w taki sposób, że montuje się je na suficie. Karnisz sufitowy podwójny czy pojedynczy – obydwie możliwości są dostępne. Kiedy wybrać karnisz sufitowy? W wypadku, gdy możliwe są obydwa sposoby montażu, wybór pomiędzy montażem na suficie i ścianie to kwestia estetyki oraz wygody. Zdarza się jednak tak, że możliwe jest wyłącznie umieszczenie karnisza na suficie. Przede wszystkim wtedy, gdy okno kończy się bardzo wysoko i nie ma powyżej dostatecznej ilości miejsca na ścianie. Również okna o nietypowych kształtach – zwieńczone łukiem lub półokrągłe – a także sięgające samego sufitu wnęki sprawiają, że potrzebny jest karnisz sufitowy. Trzecim powodem może być także kwestia proporcji wnętrza. Jeżeli jest ono dosyć rozległe, ale niewysokie, najlepiej jest unikać pionowych linii. Zasłony i firany ciągnące się od samego sufitu aż po podłogę sprawią, że pokój będzie wyglądał na wyższy. Może to oznaczać: bardziej proporcjonalny.

Karnisz sufitowy podwójny z maskownicą od producenta

W wymienionej sytuacji, gdy chcemy optycznie wyrównać proporcje wnętrza, znakomicie sprawdzi się karnisz sufitowy z maskownicą. Prosty i dyskretny kształt znakomicie spełni swoje zadanie. Taki typ karnisza będzie znakomity także do nowoczesnego mieszkania lub domu, w którym okno zajmuje znaczną część ściany w pomieszczeniu. Karnisz sufitowy z maskownicą w każdym pomieszczeniu odda pole innym elementom, aby przyciągały wzrok. Sam w sobie jest bardzo neutralny, a więc sprawdzi się doskonale tak naprawdę w każdym wnętrzu.

Karnisz sufitowy z maskownicą

Karnisz sufitowy to zarówno dyskretne szyny lub karnisze apartamentowe, jak i karnisze rurowe. Te mogą być bardziej ozdobne, co fantastycznie wygląda we wnętrzach w kamienicach, gdzie spotkać można zazwyczaj wysokie okna. Taki karnisz, zwieńczony ozdobną końcówką, będzie korespondował z drzwiami i klamką, lampami czy sztukaterią. W każdym stylu można zdecydować się na karnisz sufitowy podwójny. Tak samo jak karnisze ścienne pozwoli on rozwiesić zarówno firany, jak i zasłony. Ten typ karnisza może być prosty lub dekoracyjny i mieć najróżniejsze postaci. Nie tylko klasyczne wnętrza zyskają na takiej ozdobie, bo również nowoczesne apartamenty mogą zostać wyposażone w podwójny karnisz płaski, rurowy lub szynowy.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa (Kurier ) już od 700,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium